Akumulatory
W przeszłości baterie wytwarzano z roztworów chemicznych w małych fiolkach, które układano w stosy w większych fiolkach. Gdy chemikalia reagowały, uwalniały energię i tworzyły iskrę. Ten wywołany proces wytworzył wystarczającą ilość energii do zasilania małego urządzenia. Dzisiejsze akumulatory są bardziej skomplikowane i wykorzystują silne reakcje chemiczne, które wytwarzają więcej ciepła i iskier.
Akumulatory są używane w wielu miejscach do wielu różnych celów. Niektóre z najczęstszych to:
1) Samochody – akumulatory do czterokołowych pojazdów dostarczają energię potrzebną do uruchomienia samochodu.
2) Urządzenia przenośne – używamy baterii, które są formą akumulatorów do zasilania telefonów, laptopów, tabletów i innych.
3) Bezprzewodowe akumulatory – przykładem takiego akumulatora jest powerbank – bank energii do telefonu.
Istnieje wiele sposobów na znalezienie akumulatora w zależności od tego, do czego są potrzebne. Istnieją uniwersalne typy, takie jak AA, AAA, C i D. Istnieją również specjalne typy zaprojektowane specjalnie do pełnienia jednej funkcji, takiej jak awaryjne uruchomienie pojazdu czy jego zasilenie.
Akumulatory można ładować, podłączając do zewnętrznego źródła zasilania, takiego jak gniazdko ścienne. Są one zazwyczaj klasyfikowane według ich napięcia, pojemności i składu chemicznego. Akumulator można naładować, podłączając go do zewnętrznego źródła zasilania, takiego jak gniazdko ścienne – z użyciem odpowiednich złączy oraz kabli. Każdy akumulator ma swoje specyficzne właściwości. Najczęstsze typy to Ni-Cd, Li-Ion i akumulator z kwasem ołowiowym – znany jako samochodowy.